Gminne Igrzyska Dzieci Szkolnych w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców

Dnia, 12 marca 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Rajsku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci Szkolnych w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów przystąpiło łącznie osiem drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Oświęcim.

Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, gdzie o kolejności decydowała ilość wygranych spotkań.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Brzezinki, które wygrały wszystkie swoje mecze bez utraty ani jednego seta! Drugie miejsce w turnieju wywalczyły uczennice z Poręby Wielkiej, a III miejsce zajęły zawodniczki z Babic.

W kategorii chłopców, najlepsi okazali się również siatkarze z Brzezinki. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie z Babic, a III miejsce wywalczyli gospodarze z Rajska.

Należy dodać, że zwycięskie drużyny, będą reprezentować Gminę Oświęcim podczas zawodów powiatowych.

Jak co roku całą imprezę wsparł finansowo Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy!